Oferta

USŁUGI

PIASKOWANIE / SZKIEŁKOWANIE Niskociśnieniowe

Piaskujemy powierzchnie poprzez zastosowanie urządzeń komorowych. Piaskowanie niskociśnieniowe po chemicznym usunięciu starej farby zapewnia bardzo dobrą ingerencję wewnątrz utlenionego, skorodowanego materiału (aluminium). Odpowiednio przygotowana powierzchnia zapewnia idealne rozlanie i sieciowanie się farby proszkowej. A wszystko po to, by efektem końcowym była idealnie wyglądająca powłoka lakiernicza bez charakterystycznej, brzydkiej dla oka chropowatej „mory”.

CHEMICZNE USUWANIE STARYCH LAKIERÓW

Usuwamy chemiczne stare lakiery bez ingerencji w obrabiany materiał. Po tej operacji felgi są idealnie przygotowane do malowania, mają gładka powierzchnię co pozytywnie wpływa na wygląd elementów po malowaniu

SPAWANIE TIG

Wykonujemy również naprawy felg, które mają ubytki materiału lub są popękane przez spawanie aluminium metodą TIG. Odpowiednio dobieramy druty pod różne stopy aluminium. Spawanie felg w naszym zakłądzie daje 100% pewność dokładności i solidności .

TOCZENIE RANTÓW

Obrabiamy ranty, które uległy uszkodzeniu poprzez toczenie. Metoda ta zdziera co prawda materiał, ale obróbka ta nie jest do zauważenia po procesie malowania. Ranty wyglądają jak nowe.

PROSTOWANIE FELG

Posiadamy specjalne maszyny pneumatyczne do prostowania felg. Nie wystarczy mieć maszynę, by solidnie prostować felgi, trzeba to jeszcze potrafić. Nasz człowiek jest w tym celu specjalnie przeszkolony i prostuje felgi bez przysłowiowego „pudła”. Prostowanie felg to skrócenie męczarni łożyskom. Jeżdżąc na krzywych felgach wprowadzamy dodatkowo w drgania całe auto i przyspieszamy jego ogólną eksploatację. Warto zatem prostować krzywe felgi.

MONTAŻ I WYWAŻANIE KÓŁ

Posiadamy urządzenia do wulkanizacji: montażownicę, wyważarkę, podnośnik, klucze pneumatyczne, zawory (czarne lub chrom). Na miejscu klient ma możliwość przełożenia kół na czas naprawy bez potrzeby jechania do zakładu wulkanizacyjnego. Na miejscu zakładamy opony na świeżo przygotowane felgi, wyważamy i montujemy na auto. Wyważamy z bardzo duża dokładnością, maszyna nasza ma ustawioną najniższą możliwą tolerancję.

 

LAKIERNIA PROSZKOWA

Nasz zakład wyposażony jest w urządzenia do malowania proszkowego:

  • komora lakiernicza
  • wysokiej klasy aplikatory elektrostatyczne do napylania powłok
  • piec lakierniczy o wymiarach 1800x1000x3000 (cm)

Farby proszkowe i systemowe wypalane są w temp. od 170 do 200 stopni. Farby te gwarantują wysoką jakość, odporność na panujące warunki w codziennym użytkowaniu i trzymają kolor. Felgi malowane proszkowo/systemowo można stosować również w zimie. Są odporne na sól powszechnie występującą na drogach.

Kolorystyka felg jest róznorodna. Posiadamy na stanie większość oryginalnych rozwiązań kolorystycznych. Farby mogą być połyskowe, pół połyskowe, matowe , pół matowe, metalizowane z dodatkiem brokatu, pigmentowane, perłowate

Maszyna CNC diamentowe toczenie - NOWOŚĆ W BRANŻY RENOWACYJNEJ

Toczenie diamentowe CNC frontów , rantów felg. Front/rant jest toczony na tokarce numerycznej CNC do czystego świecącego aluminium i zabezpieczany lakierem piecowym bezbarwnym. Środek felgi malowany jest na dowolny kolor z palety RAL metodą proszkową lub systemową.

NIE SZPACHLUJEMY FELG ALUMINIOWYCH!

Wszelkie głebsze ubytki na feldze są naprawiane poprzez metodę TIG. Metoda ta polega na napawaniu felgi specjalnym stopem aluminiowym. Po nałożeniu spawu powierzchnia jest szlifowana do oryginalnego profilu.